شرکت فلوک پیشرو در تولید محصولات ابزار دقیق و عیب یاب

about fluke

شرکت فلوک توسط جان فلوک در سال 1948 تاسیس شد. این شرکت فعالیت خود را در زمینه طراحی ابزارآلات تست و اندازه گیری، شبکه و بیومدیکال که مناسب برای صنعت، پژوهش و آموزش است آغاز کرد. در حال حاضر این شرکت به سه بخش Fluke Networks ، Fluke Biomedical و Fluke Calibration تفکیک شده است.

شرکت فلوک شرکت آمریکایی ست که با بیش از 700 پرسنل، طراحی و تولید محصولات تجهیزات اندازه گیری و ابزاردقیق را انجام می دهد. این شرکت در سال 2020 به بیش از 120 کشور جهان محصولات خود را صادر کرده و خدمات ارائه می دهد. در 5 کشور نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش و در 13 کشور نمایندگی رسمی فروش محصولات را دارا است. شرکت بهین فرآیندسازان پویا به دلیل مشتری مداری و ارائه خدمات پس از فروش و قیمت رقابتی، نمایندگی فروش شرکت فلوک را در ایران عهده دار است.

شرکت فلوک در سراسر جهان در زمینه صدور گواهینامه ، عیب یابی و ابزار دقیق پیشرو می باشد. در زمینه انواع پیشرفته خدمات بازیابی و رفع نقص فنی پس از حوادث و اتفاقات غیرمترقبه، نظر مشتریان را جلب نموده و کیفیت محصولات را تضمین می کند.

شرکت فلوک در آمریکا برنامه ای را بیست و پنج سال پیش آغاز کرد و اساس کار را بر مبنای کارهای گروهی و اختراعات خلاقانه توسط افراد مجرب بنا نهاد. این شرکت کار بسیار ساده ای به تیم متخصصین پیشنهاد کرد که به تماشای نحوه کار مشتریان می پرداختند و مشکلات پیش روی آنها را تجزیه و تحلیل می کردند و از این مشکلات بینش جدیدی می گرفتند و مشاغل و ابزار جدیدی ایجاد می کردند.

تیم شرکت فلوک پس از این بررسی ها، متوجه مشکلات مربوط به نقص فنی و تشخیص منبع و مکان عیوب فنی شد؛ نقایص فنی ای که متخصصان صنعت به راحتی نمی توانستند آنها را تشخیص به موقع دهند و مرکز آن را بیابند. آیا مشکلات شبکه مربوط به سخت افزار، نرم افزار یا کابل کشی است؟ بنابراین، آنها شیوه های جدیدی در زمینه تولید ارائه دادند و محصولات جدید را طبق نیاز روز تولید کردند؛ محصولاتی که به راحتی به کامپیوتر متصل می شدند و این یکی از بهترین امکاناتی بود که بر روی محصولات ابزار دقیق فلوک اضافه شد.

امروز شرکت فلوک با ارائه محصولات خود، عیب یابی شبکه های پیچیده را ساده تر کرده است؛ به دلیل عملکرد عالی تیم تحقیقاتیش یکی از بهترین و شناخته ترین برندها در زمینه تجهیزات ابزار دقیق، تجهیزات پزشکی و انتقال داده می باشد و همچنان در حال استخدام نیروهای کارآزموده و توانمند و خلاق در زمینه های کاریش اعم از رشته های مهندسی، طراحی، عملیات، تولید، فروش و حسابداری می باشد. بدین سبب همچنان ما شاهد جایگزینی محصولی جدید با محصول قبلی می باشیم که تمام دقت و توانایی های محصول قبلی را داشته و توانمندی جدیدی مطابق با نیاز روز بدان اضافه شده است.

محصولات و نمایندگی فروش آن در ایران

شرکت بهین فرآیندسازان پویا که به نمایندگی فروش شرکت فلوک در ایران شناخته شده است، محصولات اصلی فلوک را عرضه کرده و ارائه خدمات و پشتیبانی آن را نیز بر عهده دارد. شرکت فلوک محصولاتی با کیفیت، ایمن، مطابق با استاندارد های جهانی، مقاوم و قابل حمل را عرضه می کند.

بخشی از محصولات شرکت فلوک شامل:

 • انواع مولتی متر دیجیتال یا همان آوومترهای دیجیتال برای اندازه گیری های بسیار دقیق جریان ، ولتاژ و مقاومت در رنج های مختلف می باشد
 • مولتی متر ضد انفجار که شرکت فلوک محصولات ضد انفجار را با رنگ قرمز در محصولات نمایش می دهد و دیگر محصولات را با رنگ زرد نمایش می دهد. ضد انفجار بودن این محصولات آنها را بسیار مناسب استفاده در مراکز پر خطر و قابل اشتعال می کند و اندازه گیری را در مکانهای پر خطر، کم خطرتر می کند و با قرار دادن پسوند EX در انتهای نام محصول شناخته می شود.
 • کلمپ متر دیجیتال مناسب و لازم برای اندازه گیری جریان و ولتاژ انواع کابل ها با هر قطری می باشد. کلمپ مترها برای اندازه گیری نیازی به قطع شبکه ندارند.
 • انواع کالیبراتور دما در رنج های مختلف و با کیفیت عالی در اندازه گیری
 • کالیبراتور فشار در رنج های مختلف برای هر فشاری با ایمنی بالا
 • لوپ کالیبراتور مناسب برای انواع جریان و ولتاژ
 • هند پمپ یا همان پمپ دستی برای ایجاد خلا و فشار بسیار دقیق
 • کوره کالیبراسیون دما که یکی از مهمترین تجهیزات آزمایشگاهی جهت کالیبراسیون انواع ترموکوپل، سنسورهای دمای مقاومتی و انواع ترمومتر کوره محسوب می شود.
 • حمام کالیبراسیون مناسب و عالی برای کالیبراسیون کردن انواع ابزارهای اندازه گیری
 • انواع ددویت تستر یا همان ترازوی فشار
 • ترمومتر لیزری همان دماسنج مادون قرمز که دما را اندازه گیری می کند و در رنج های مختلف می باشد.
 • انواع دوربین ترموگرافی در رنج های مختلف و با قابلیت فیلمبرداری
 • انواع میگر (میگر دیجیتال، میگر 15 کیلو ولت و میگر 10 کیلو ولت) و دیگر محصولات
 • چراغ قوه ضد انفجار فلوک یکی دیگر از محصولات فلوک است که تیم تحقیقاتی شرکت فلوک در سال 2020 ارائه داده است و از دیگر محصولات عالی ارائه شده محسوب می شود که نیاز اساسی صنعت و معدن می باشد

اینها تنها بخشی از محصولات شرکت فلوک در زمینه ابزار دقیق و اندازه گیری می باشد.